piątek, 19 października 2012

Wykład w Palmiarni

Mam nadzieję zdążyć. Zarówno z informacją, jak i na samą treść informacji. Otóż: w najbliższą niedzielę, 21.10.12 r. o godzinie 14 w Łódzkiej Palmiarni, przy okazji wystawy muszli (o której wspominałem przed paroma wpisami) odbędzie się prelekcja dr Anny Sulikowskiej-Drozd pt. Cudze chwalicie... Poznajcie krajowe ślimaki i małże.
Ponieważ nie miałem jeszcze okazji zobaczyć wystawę, mogę przede wszystkim gorąco rekomendować prelegenta. Organizator informuje, że prelekcja będzie miała charakter multimedialny. Prelegentem będzie pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, specjalistka m.in. od świdrzyków (Clausiliidae), współautorka opracowania mięczaków w "Fauna Polski" pod redakcją W. Bogdanowicza i in. (tom III, MiIZ PAN, 2008), badaczka malakofauny różnych obszarów Polski (Bieszczady, Beskidy, Pieniny, Tatry, obszar Łódzkiego).
Przypuszczam, że rodzime mięczaki mogą popaść w kompleksy przy swoich egzotycznych kuzynach. Nie mniej ich biologia i ekologia może być równie zajmująca, pod warunkiem wszakże, że nie poszukuje się sensacyjnych odkryć...
Szczegóły, jeśli tak to można nazwać, na stronie Palmiarni. Jeśli kto nie ma pomysłu na niedzielne popołudnie, nie straci wybierając się na wystawę z wykładem o mięczakach. A zyska porcję solidnej wiedzy o najbardziej zakręconych stworzeniach,  żyjących z nami po sąsiedzku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz