czwartek, 16 czerwca 2011

Na Wschód i z powrotem

Omawiana już kiedyś witryna Stowarzyszenia Rosyjskich Malakologów Dalekiego Wschodu (www.rfems.dvo.ru) wzbogaciła się o kolejny, 14 tom Biuletynu. Można zapoznać się z tekstami, pamiętać jednak należy, że część z nich została zapisana w dużej objętości (nawet powyżej 20MB, co bardzo utrudnia otwieranie plików, zwłaszcza przy wolnym łączu internetowym). Pamiętać trzeba, że teksty pisane są po rosyjsku i tylko krótkie "abstarcty" są po angielsku. Ale skusić się warto.
Coś dziwnego dzieje się u południowych sąsiadów. W ciągu ostatnich kliku dni pojawiał się i znikał z witryny www.mollusca.sav.sk tekst Horáčková J., Ložek V. & Juřičková L. 2011: Měkkýši v nivě Milešovského potoka. [Molluscs of the Milešovský Potok floodplain (Northwest Bohemia, Czech Republic)]. Dzisiaj jest, wczoraj go nie było. Przedwczoraj był i tak w kratkę. No, ale u nich też się dzieje. Podobnie na podwórku naszej Folii: pojawił się kolejny zeszyt dziewiętnastego tomu, zapowiadany już przed kilkoma miesiącami.
Najbardziej zasmuca mnie nasz niemiecki sąsiad, Peter Glöer, który w tym roku nic nie podwiesił na swojej stronie. Nie wierzę, żeby przestał pisać, co zatem sprawiło, że przestał się dzielić swoim dorobkiem? Nie mam pojęcia.
A i u mnie jakieś problemy od wczoraj. Blog nie wyświetla starszych postów, tylko trzyma na głównej stronie jeden wpis i tyle. Przejrzałem różne ustawienia i nic. Widać, vis maior. Może przejdzie mu samo, nie wiem. Pojutrze kolejny wypad do Krakowa, muszę zaplanować trasę, więc pewnie nie będę się zajmował technicznymi sprawami bloga. A zaległości coraz większe...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz