piątek, 27 stycznia 2012

XIX Ogólnopolskie Warsztaty Bentologiczne

W zeszłym roku Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu był organizatorem XXVII Krajowego Seminarium Malakologicznego. W tym roku, podobny zespół naukowców z UMK organizuje ważne spotkanie hydrobiologów zajmujących się bentosem, mianowicie XIX Ogólnopolskie Warsztaty Bentologiczne. Strona Organizatorów zachęca do przekazywanie tej informacji dalej, co też z satysfakcją czynię. Jednym z elementów Warsztatów będą ćwiczenia z oznaczania mięczaków. Ćwiczenia poprowadzi dr Andrzej Kołodziejczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, autor klucza do oznaczania makrobezkregowców słodkowodnych Polski. Jest to ten człowiek, którego nazwisko bardzo często wymienia Krystyna Czubówna na zakończenie programów przyrodniczych, poprzedzając je słowami "konsultacja naukowa, doktor..."
Warsztaty odbędą się w dniach 17 - 19 maja 2012 w Borach Tucholskich, w miejscowości Zacisze nad Zalewem Koronowskim.
Do 15 lutego jest czas na wysłanie zgłoszenia, miesiąc później należałoby już dokonać płatności za konferencję i przesłać streszczenie wystąpienia.
Szczegółów należy szukać na przywołanej już stronie organizatora, szczególnie zaś o dodatkowe informacje można pytać dra hab. Jarosława Kobaka, który w 2011 r. z powodzeniem zorganizował Seminarium Malakologiczne.
Jeśli poznam szczegóły, które warte byłby przekazania dalej, zamieszczę na blogu.
P.S.  W związku z zamieszaniem wokół praw autorskich, informuję, że logo XIX Ogólnopolskich Warsztatów Bentologicznych wykorzystałem jeszcze bez wiedzy właściciela praw autorskich w celach popularyzatorskich, bez osiągania korzyści osobistych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz