środa, 6 lutego 2013

XXIX Krajowe Seminarium Malakologiczne, cz. I

Staje się to powoli tradycją jakąś, że o wszystkim dowiaduję się z lekkim opóźnieniem, bocznymi kanałami. Tak przynajmniej było rok temu i dwa lata temu, w tym jest nie inaczej. Nie zważając jednak na nieznaczny poślizg, śpieszę poinformować, że znane są już pierwsze ustalenia dotyczące tegorocznego, XXIX Krajowego Seminarium Malakologicznego.
Wypada zacząć od "gdzie?". Najbliższe Seminarium będzie miało miejsce dość daleko, zwłaszcza gdyby wybierał się ktoś z Suwałk lub Ustrzyk Dolnych. Organizatorzy postawili na Świnoujście - miasto, które gościło już XIII KSM (w kwietniu 1997 roku). Gościny udzieli Dom Pracy Twórczej Akademii Morskiej, położony na ul. Komandorskiej (to dość blisko świnoujskich fortów artyleryjskich i całkiem blisko morza).
Skoro wiadomo co i gdzie, należy dopowiedzieć: "kiedy?". Najbliższe, XXIX Krajowe Seminarium Malakologiczne odbędzie się w dniach 16 - 19 kwietnia 2013 r., potrwa od wtorku do piątku.
Honorowy patronat nad seminarium objął Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziekani Wydziału Biologii i Wydziału Nauk o Ziemi tegoż uniwersytetu. Organizatorem jest Katedra Genetyki (Wydział Biologii) i Zakład Paleooceanologii (Wydział Nauk o Ziemi) oraz Stowarzyszenie Malakologów Polskich. Osobami odpowiedzialnymi za organizację są dr hab. Marianna Soroka oraz dr Brygida Wawrzyniak-Wydrowska, z którymi można kontaktować się w tej sprawie pisząc na malakologia2013@gmail.com.
Czas na zgłoszenie uczestnictwa do 1 marca 2013 r.
Widać w Szczecinie lubią trzynastki. Po raz pierwszy środowisko szczecińskich malakologów organizowało seminarium w 1997, wtedy XIII. Tegoroczne, w 2013 r. będzie trzecim organizowanym przez Szczecin (po 11 latach od XVIII, 24-26 kwietnia 2002 r.). Mam nadzieję, że będzie udane.
O wszelkich nowościach w sprawie Seminarium postaram się pisać na bieżąco, w miarę otrzymywania nowych informacji, pokrętnymi choćby kanałami;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz