środa, 20 kwietnia 2016

Vivat academia, vivant Professores!

Chociaż działo się to przed dwoma tygodniami, dopiero dziś dotarła do mnie wiadomość, że poznański biolog i malakolog, prof. Andrzej Lesicki, został wybrany nowym Rektorem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Urodzony 8 października 1950 roku w Poznaniu, ukończył w 1968 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a następnie rozpoczął studia biologiczne na poznańskim uniwersytecie. To właśnie z tą uczelnią związał swoją karierę zawodową, zdobywając kolejne stopnie naukowe.
Od 1994 roku związany ze Stowarzyszeniem Malakologów Polskich (pełnił m.in. funkcje skarbnika oraz prezesa), zaś od 1999 redaguje Folia malacologica. W tym czasie pismo ugruntowało swoją pozycję, stało się periodykiem anglojęzycznym, wysoko punktowanym na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Profesor Andrzej Lesicki, nowy Rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest prawdziwym człowiekiem renesansu: meloman, podróżnik, modelarz, kolekcjoner płyt winylowych i wszystkiego co Beatlesami związane, miłośnik muszli, piewca rodzinnego życia...
Odsyłam do strony Profesora Lesickiego będącej skarbnicą wiedzy o dorobku i zainteresowaniach Rektora-elekta http://andrzejlesicki.pl/cv.php. Natomiast relację z wyboru można zobaczyć w uniwersyteckiej telewizji http://uam.platontv.pl/show/5933.
Serdeczne gratulacje Panie Profesorze!
Prof. Lesicki wręczający tytuł Honorowego Członka SMP Stanisławowi Myzykowi, 2015.
(C) K.Myzyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz