czwartek, 9 czerwca 2011

Muzeum na Ingardena

Byłem tam raz jeden, a nawet nie tam, a w pobliżu. W lutym 2011 r. Bez skutku, bo to była niedziela.
Jest w Krakowie na ul. Romana Ingardena (polski filozof fenomenolog, uczeń Husserla, przyjaciel Etith Stein - św. Teresy Benedykty od Krzyża; nauczyciel Tischnera), pod nr 6 budynek mieszczący Muzeum Zoologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie byłem w tym muzeum tylko dlatego, że w soboty i niedziele jest nieczynne, a tylko w te dni bywam w Krakowie. Nieczynne jest również we wakacje, zatem mała szansa na zwiedzenie muzeum przed wrześniem 2011 r. Wybierając się tam, warto pamiętać o godzinach otwarcia: zwykle jest to między 9:30 a 14:30. Bilety wahają się od 5 do 8 zł, rodzinne 18. Tyle szczegółów technicznych. Więcej na stronie internetowej muzeum, na której też znaleźć można rys historyczny oraz dossier pracowników.


Dzięki uprzejmości Pani Kamili Zając udostępniam kilka fotografii z muzeum. Mięczaki nie są tam licznie reprezentowane, tworzą część wystawy stałej "Panorama Zwierząt Świata", ale zainteresowany nie będzie się nudził. Zdjęcia są sporej rozdzielczości, co pozwala na lepsze przyjrzenie się szczegółom. Pamiętać należy, że robienie zdjęć przedmiotom za szkłem nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza, jeśli fotografuje się "z ręki" bez statywu. Bardzo dziękuję Pani Kamili, która jest właścicielem praw autorskich do zamieszczonego materiału ilustracyjnego.
Jeśli ktoś posiada informacje o wystawach muzealnych, w których prezentowane są mięczaki, proszę dać znak: może uda się wybrać, zobaczyć, rozpropagować...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz