czwartek, 4 września 2014

7 Kongres Europejskich Towarzystw Malakologicznych - 7th Congress of the European Malacological Societies

Już w najbliższą niedzielę, 7 września 2014 roku rozpocznie się w Cambridge w Wielkiej Brytanii Siódmy Kongres Europejskich Towarzystw Malakologicznych (7th Congress of the European Malacological Societies), i trwać będzie do czwartku, 11 września.
Pierwszy z kongresów odbył się w Genui w dniach 12-16 listopada 2000 roku. Spotkania organizowane są z różną częstotliwością, początkowo co dwa lata, obecnie co trzy. Poprzedni miał miejsce w Vitoria-Gasteiz w Hiszpanii, wspominałem na blogu o tym zdarzeniu.
Na tegoroczny kongres zgłoszone zostały dwa referaty z Polski (Joanna Pieńkowska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Aleksandra Skawina z Uniwersytetu Warszawskiego), wiadomo mi również przynajmniej o jednej osobie z Polski, która wystąpi w sesji posterowej (Anna Sulikowska-Drozd z Uniwersytetu Łódzkiego), ale pewnie będzie ich więcej. Organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do 150 osób, stąd każdy polski akcent jest przeze mnie mile widziany.
Nie wiem, czy zdobędę jakąś relację z kongresu, jeśli tak, podzielę się nią. Może ukażą się streszczenia wystąpień, wówczas równie chętnie je udostępnię, bo przecież warto o malakologii mówić, nawet jeśli kongres zamknie się w gronie stu pięćdziesięciu wybrańców.
Szczegóły na stronie organizatora, na którą zapraszam. A patrząc na mapkę dotychczasowych lokalizacji pomyślałem, że może warto by w przyszłości zorganizować Kongres w Europie Środkowej...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz